BRAWO BRAWO

Prozaiczne to hasło w tytule ale mieszkańcy naszego Western City potrafią mnie zaskakiwać i to coraz częściej w sposób pozytywny. Przemierzam jak ten Chuck Norris teren naszej miejscowości i odkrywam rzeczy, które mieszkańcy naprawiają, poprawiają, budują i sprzątają. Chciałbym podziękować Zarządowi Cmentarza za to, że teren ten został uprzątnięty i jest ładnie tak jak powinno być, nie znam personaliów osób, które zaangażowały się w prace ale jeśli ktoś może mnie uzupełnić to proszę. I już też muszę zganić mieszkańców skoro ludzie widzicie, że ktoś posprzątał to u diabła znowu wyrzucacie te śmieci w to samo miejsce, skoro jest pojemnik, ludzie opamiętajcie się posprzątali to niech już tak czysto pozostanie. Brudasy tylko pod siebie jeszcze narobić. Korzystając z okazji chciałbym podziękować rodzinie Wołoszynów za to, że na moją prośbę skosili teren boiska bo tylko czekać jak tam urosłaby dżungla :)

a1 a2 a3 a4

6 comments on “BRAWO BRAWO

 1. Swietnie ze takie porzadki sa zrobione . Ale wroce do dawnieszych czasow. Kiedys blisko Pana Piotra domu byl piekny staw. Jako dziecko w lecie na wakacjach tam uczylem sie plywac. Na feriach zimowych nauczylem sie jezdzic na lyzwach. Niedawno bylem odwiedzic znajomych w Godzieszowie i postanowilem zobaczyc ten staw bo wiaze sie z nim tyle wspanialych wspomniem. To co zobaczylem to zgroza. Nie chodzi mi o to ze zarosniete,tylko ze powstalo tam wysypisko gruzu,galezi przez kogos u siebie wycietych.Koszonej trawy itd. Ludzie opamietajcie sie nie niszczcie tego co jest piekne. Moze tam tez warto posprzatac. Pozdrawiam Witek..

 2. Szanowny Panie, informuję, że cmentarz jak dotychczas jest cmentarzem parafialnym, a nie komunalnym, dlatego też zarządu nie posiada. Jedynym jego zarządcą jest gospodarz parafii, a kto nim jest proszę się dowiedzieć od choćby i członków Rady Sołeckiej. Cmentarz nie posiada zarządu, nikt też nie czerpie z jego utrzymania żadnych korzyści finansowych. Porządek na cmentarzu jest obowiązkiem osób, które mają na nim pochowanych swoich bliskich. Należałoby sprzątać i kosić trawę nie tylko z 20 centymetrów przy pomniku osoby bliskiej. Podobnie jest z wywożeniem śmieci. Od kilku lat osoby, które czują się odpowiedzialne za właściwe utrzymanie miejsca spoczynku i szanujące osoby tam pochowane ponoszą koszty ich wywozu. Niestety jest to niewielka grupa o czym można dowiedzieć się z wywieszanych list. Prace porządkowe były wykonywane jawnie i nikt się z tym nie krył.

 3. Bardzo dobry komentarz,,mieszkanca,,Ludzie mają groby bliskich tam na cmentarzu lub w najbliższym czasie będą mieli,ale wsród tych ludzi są ludzie którzy estetyką cmentarza sie nie interesują.Można śmiało powiedzieć że wychodzą z tego założenia że wszystko im sie należy i sprawa estetyki cmentarza należy wyłącznie do innych/błąd/Cmentarz należy do wioski tak jak kościół,boisko,itp.tz.że musimy wszyscy o to dbać;bo tam kiedyś też będziemy pochowani lub nasi bliscy.Cmentarz jest potrzebny i myśle że wiele potrzebniejszy od dwóch grilli, które tak duży mają rozgłos na blogu.,,kto z tych grilli będzie tak naprawde korzystał?Czy one tak bardzo są potrzebne.?

  1. Droga zainteresowana w Godzieszowie wszystko jest potrzebne i może wszyscy trafimy do ziemi na Cmentarzu ale żywot mamy w tej chwili tu i teraz. I póki co kiedy nikt nie dokłada do rzeczy, które budujemy w Godzieszowie to sugestie, że coś jest niepotrzebne po prostu jest nie na miejscu. Grille będą służyć sołectwu i mieszkańcom podczas imprez plenerowych. Wypisywanie haseł, że musimy o wszystko razem dbać to jakbym słuchał wiecu wyborczego bo ja rozumiem, że we wszystkich porządkach moja droga uczestniczysz. Ja się cieszę, że znajdują się ludzie, którzy coś w tej wiosce robią i czy to oficjalnie jak my czy bez rozgłosu co za różnica ważne, że się dzieje. Temat Cmentarza uważam za zamknięty każdy ma zdanie na ten temat ale blog to nie wyciąganie brudów Cmentarnych, odbyło się zebranie odnośnie kościoła i Cmentarza i tam wszystko sobie wyjaśniono.
   Piotr Tutak

 4. Fragment z komentarza z 3,07,2015 Piotr……, że znajdują się ludzie, którzy coś w tej wiosce robią i czy to oficjalnie jak my czy bez rozgłosu co za różnica ważne, że się dzieje….
  Oczywiście ;bez rozgłosu wczesnym rankiem,lub póznym wieczorem wylewają szamba,bez rozgłosu co za różnica ważne,że sie dzieje !!!
  Drugi Fragment :…….blog to nie wyciąganie brudów Cmentarnych……….
  Blog (ang. web log – dziennik sieciowy) — rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Blogi umożliwiają zazwyczaj archiwizację oraz kategoryzację i tagowanie wpisów, a także komentowanie notatek przez czytelników danego dziennika sieciowego. Ogół blogów traktowany jako medium komunikacyjne nosi nazwę blogosfery.

  Blog od wielu innych stron internetowych różni się zawartością. Niegdyś weblogi utożsamiano ze stronami osobistymi (czy domowymi)[1]. Dziś ten pogląd jest nieaktualny, wciąż jednak od innych stron internetowych blogi odróżnia bardziej personalny charakter treści: częściej stosowana jest narracja pierwszoosobowa, a fakty nierzadko przeplatają się z opiniami autora[2]. Ponadto można spotkać się z definicją bloga jako sposobu komunikacji[3].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.