ZATRZYMAM SZALONE AUTA

Prawdopodobnie każdy się ze mną zgodzi, że jak posadzisz ziarno to wtedy jest duże prawdopodobieństwo zebrania plonów. Rok temu na drodze powiatowej miało miejsce zdarzenie drogowe, w skutkach nie było dramatyczne (ale mogło) natomiast uświadomiło to wszystkim, że nasi mieszkańcy niekoniecznie zachowują rozsądek prowadząc swoje auta. Tu nie będę pisał, że to młodzież bo osobiście nie raz widziałem dużo starsze osoby, które wyobraźni nie posiadają. Po moich pismach, spotkaniach i interpelacjach został zamontowany spowalniacz. Wiem, że jest solą w oku kierowców ale stety sprawdza się :twisted: , niestety innym polem do popisu stał się odcinek od bloków do kościoła. Jestem realistą i mógłbym napisać „Szanowni mieszkańcy obiecuję wam, że jako cudowny Sołtys wybuduje chodnik” g………no prawda, bo ta droga nie spełnia żadnych warunków do budowy chodnika, a poza tym gdyby ten chodnik był tak potrzebny to już dawno by był (nie będę tu pisał ilu Radnych i Sołtysów było przede mną). Ale jak każdy z was moi drodzy mieszkańcy poruszam się tą drogą i widzę, że nie są to te czasy kiedy mogliśmy spokojnie bawić się na tej drodze. Co najwyższej mógłby mnie ktoś przejechać koniem z wozem :roll: Każdy teraz ma auto i rura, popis na wsi bo zalałem bak za 20 złotych.
W zeszłym roku podczas wielu rozmów z  P. Palczewskim zastanawialiśmy się jak zapewnić bezpieczeństwo na drodze powiatowej. Jak to bywa zawsze brakuje kasy, więc niepisaną umową było to, że Sołectwo (tu mam na myśli siebie) kupuje próg a montaż i znaki funduje Zarząd Dróg Powiatowych. Blisko rok temu żółwim tempem zaczęliśmy zbierać pieniążki, piszę w liczbie mnogiej bo część funduszu na zakup progu pochodziła z podatków, które zbierałem, część to wpłata własna i pieniążki za promocję Sołectwa. Da się Da! i nikt mi nie powie, że wcześniej nie można było. Chcieć to móc. Dziękuję mieszkańcom, którzy wyrazili zgodę na montaż progu. Dziękuję Markowi Kleszczyńskiemu, który w moim imieniu trzymał pieczę nad montażem i zakończył tym samym roczne moje zmagania z DRUGIM POLICJANTEM. Muszę i chcę podziękować Pawłowi Bednarskiemu oraz Mariuszowi Lickiewiczowi z Zarządu Dróg Powiatowych za finał naszej współpracy w formie progu zwalniającego. Dziękuję mojej Żonie i Rodzinie, że mnie wciąż wspierają bo to nie jest łatwy chleb ale jakże wdzięczny, bo efekty naszej pracy wciąż widać i służą nam wszystkim. Czytając ten post może odbierzecie to jakobym się przechwalał ale to jest wciąż moja ciężka praca, bo jak czytaliście uważnie czas realizacji jakiegokolwiek projektu trwa miesiące a nawet lata.

P1 P2 P3

One thought on “ZATRZYMAM SZALONE AUTA

  1. Czy to jest metoda? Nie sadze, jak piszesz odcinek od bloków do kosciola stal sie miejscem popisow, to teraz bedzie od progu, odcinek krótszy, ale da sie rozpedzic. Wiec o jakim bezpieczenstwie tu mowimy? Napewno nie mieszkancow bloków, bo zwrowno oni jak i ich dzieci mogą stać sie ofiarami bezmyslnych wariatów drogowych. Tak samo odcinek od kosciola do ronda daje pełne pole do popisu dla idiotow nie szanujacych ani własnego ani cudzego zycia. Realnie te progi mogą spełniać swoje zadanie jedynie w bezpośrednim sosiedztwie danych posesji i nic wiecej. Moze o to chodzilo? A moze powstano kolejne i paranoja bedzie sie posuwać dalej? Sam wolalbym zobaczyc przynajmniej raz w tygodniu, o roznych porach patrol Policji w naszej miejscowosci kontrolujacy ruch na drodze. W mojej ocenie takie postepowanie byloby bardziej korzystne, a pieniazki trzebabylo wydac na latanie dziur w drodze, bo kola mozna na niej pourywac jadac zgodnie z przepisami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.